Orzeł nie wylądował

with Jeden komentarz

Wszystkie media eksplorują takie katastrofy aż do bólu. TV jest niestety pod tym względem przodująca – bo jak można oceniać pytanie reporterki TVP Info – jak się czują rodziny zabitych lotników. Pewnych pytań nie powinno się zadawać – bo odpowiedzi są aż nadto oczywiste. Gazety dają pewien dystans – grają obrazem i słowem. Dzisiaj wg mnie najlepiej wypadła Rzeczpospolita (Dziennik miałby duże szansę gdyby materiał o Rywinie spadł na podwał). Oto dzisiejsze jedynki.

PS. Odnośnie żałoby narodowej pozwolę sobie przytoczyć komentarz (z którym się całkowicie zgadzam) pod wpisem Katastrofa na blogu Od frontu:

mm Napisał:
Przy okazji tego wypadku widzimy jak bardzo dewauluje się żałoba narodowa. Niedługo nikt nie będzie się nia przejmować. I jeszcze jedna uwaga: z punktu widzenia późniejszego zabezpieczenia finansowego rodziny ofiary lepiej zginąc w grupie niż samemu. Bo gdyby rozbił się samolot i zginął tylko gen. Andrzejewski, premier nie upoważniałby instytucji rządowych do udzielenia wszelkiej pomocy ofierze. Podobnie było i w wypadku katastrofy autobusu, prezydent wypłacił wolną ręką po 100 tys. zł. Gdyby jakiś polski turysta zginął w podobnych okolicznościach, ale samotnie, pies z kulawą nogą by się o niego nie upomniał.

Jedna odpowiedz

  1. Jestesmy zalewani przez media emocjami, ktorych nie doswiadczylismy osobiscie. W konsekwencji, kiedy staniemy przed pewnymi sytuacjami nie zachowamy sie tak jak podpowiada nam rozum czy uczucia, a tak jak nas zaprogramowano. Nieciekawie…

Zostaw Komentarz