Playboy przeprasza za Matkę Boską – Machina nie

with 3 komentarze

Kierownictwo Playboy Enterprises Inc przeprosiło za opublikowanie na okładce meksykańskiej edycji miesięcznika kobiety wystylizowanej na Matkę Boską. Grudniowy numer magazynu wywołał w Meksyku oburzenie także dlatego, że ukazał się w przeddzień jednego z najważniejszych w tym kraju świąt kościelnych. W Polsce też miało miejece podobne zdarzenie: Protest paulinów przeciwko przekształconemu wizerunkowi Matki Bożej na okładce Machiny. Według mnie okładka Machiny jest bardziej obrażająca – a jakie jest wasze zdanie? Oto obie okładki:

3 Odpowiedzi

 1. Widać oba czasopisma tracą na popularności skoro muszą uderzać w religijne skojarzenia, by ktokolwiek je kupił. Dziś kobiety są bardziej wyzwolone, to i faceci nie muszą kupować playboya by gołego cycka zobaczyć. A Machina od początku była nudna, kupiłam chyba dwa numery tylko dlatego,że była jakaś dołączona płyta z filmem. Z gatunku: „wstawiamy reklamy zamiast treści, może idiota czytelnik się nie połapie”.
  Acha, moje uczucia religijne nadal obraza reklama świętego medalika na moim blogu last.fm i czasem na naszej-klasie.
  Dlaczego nikt o tym nie pisze? A, no tak, bo to wymyślił KK, jemu wolno sprzedawać wizerunek Matki Boskiej jako szarlatański talizman ;P
  Który jest bardziej obraźliwy? Z tych dwóch żaden. Medalik bije je na głowę. Chyba powinnam napisać o tym wpis na lav-necie.

 2. Dominik

  Noooo…….. „Machina” jednak bardziej przegięła. Reklama poprzez skandal? Powoli to już staje się nudne – o wiele trudniej zrobić naprawdę oryginalne foto na okładkę.

 3. Wiem, że lubisz fotografie, ten secik mnie zaciekawił.

  http://www.boston.com/bigpicture/2008/11/congos_crisis_worsens.html

Zostaw Komentarz