Szczyt bezczelności?

with 6 komentarzy

Taki oto mail trafił do mojej skrzynki pocztowej. Mam nadzieję, że nikt się na to nie nadzieje…

6 Odpowiedzi

 1. Widać ktoś z naszych wschodnich sąsiadów lubi nasze karty kredytowe. Kurcze, gdyby nie te krzaczki podróbka byłaby idealna, tak jest tylko bardzo dobra. Ale kilka ludzi na pewno da się naciąć :(. Z drugiej strony, ja czegoś takiego nie dostałem – skąd oni mają dane klientów?

 2. fatako

  Też tego mejla dostałem

 3. no właśnie – na komercyjne konta dostaliśmy to z fatako ;(

 4. swoją drogą wysłałem do WBK tego mejla – zobaczymy jak zareagują

 5. Gregory

  Oszustwo prawie doskonałe. Prawie, gdyby nie użycie translatora 😉
  A tak na poważnie to każdemu użytkownikowi konta online powinno się wepchnąć na siłę do ręki broszurkę z opisem jak się na coś takiego nie nadziać, bo nawet kilka przypadków na tysiące maili to i tak za dużo.

 6. no to spełniłem swój obywatelski obowiązek:

  Szanowny Kliencie
  Uprzejmie informuję, iż strona na którą kierował link umieszczony w tym mailu jest fałszywa. Jest to tzw. phishing, czyli próba wyłudzenia od klienta danych typu NIK, PIN do usług BZWBK24 lub kart płatniczych, nie należy korzystać z linku który jest w nim umieszczony. Jednocześnie informuję, że bank wspólnie z organami ścigania podjął działania zmierzające do wyjaśnienia sytuacji. Klienci którzy skorzystali z linku i wpisali poprawny NIK i PIN dla własnego bezpieczestwa powinni zmienić PIN do usługi w Oddziale lub skontaktować się z Pomocą 24 telefon 61 856 5242 i pilnie zablokować usług BZWBK24.

  Z poważaniem
  Paulina Zawadzka
  Zespół Doradców Usług Bankowości Elektronicznej
  Departament Bankowości Bezpośredniej – Direct Banking
  Bank Zachodni WBK S.A.

Zostaw Komentarz